Yardım

Siparişler

EFT/Havale ödemesi için banka bilgileriniz nelerdir?
Türkiye iş bankası Türkiye iş bankası
Şube: GALATASARAY-BEYOĞLU
Hesap Sahibi: Çağlayan Kitabevi ve Eğitim Çözümleri Ticaret A.Ş.
Hesap no: 1945023
IBAN: TR63 0006 4000 0011 0111 9450 23

 

Siparişime ürün ekleyebilir miyim?

Onayladığınız siparişinize daha sonradan ekleme yapılamamaktadır.

Siparişimi hediye paketi yapabilir misiniz ve hediye notu ekleyebilir miyim?

Evet. Sepetinize gidiniz ve “Hediye Paketi Yap” butonuna basınız. Ekrana gelen kutucuğa hediye notunuzu yazınız ve “kaydet”ı tıklayınız. (en çok 275 karakter)

Hediye paketi ücretsiz mi?

Evet, hediye paketi servimiz ücretsizdir.

Yurtdışından sipariş verebilir miyim?

Sitemize yurt dışından da sipariş verebilirsiniz.

Siparişin parçalı olarak gönderilmesi ne demektir ve neden yapılmaktadır?

Sizi daha fazla bekletmemek adına stokta olan ürünlerinizi sevk ederiz. Kalan ürünlerinizi ise ikinci gönderim ile kargoya teslim ederiz. Bu işlemden dolayı ek bir kargo ücreti alınmamaktadır.

Hediye çeki ve/veya hediye kartını siparişimde nasıl kullanabilirim?

Hediye çekinizi kullanmak için, ödeme sayfasına geldiğinizde, “hediye çeki kullan” butonuna basınız ve ilgili hediye çekinizi seçiniz. Daha önce mail adresinize tanımlanmış hediye çeki varsa ekrana gelecektir. Sepet tutarınız, hediye çekinden büyük ise, kalan tutarı istediğiniz ödeme tipi ile tamamlayabilirsiniz.

Nasıl Sipariş verebilirim?

Alışveriş yapmak için üye girişi yapmalısınız. Sipariş vermek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 1. İncelediğiniz ürünü sepetinize ekleyiniz.
 2. “Sepetim” sayfasında ürün bilgilerinizi kontrol ediniz. Değişiklik yapmak istediğiniz alanlar varsa güncelleyiniz.
 3. Ödeme yapmak için “SATIN AL” butonuna basınız.
 4. Teslimat ve fatura adresinizi seçiniz. “Yeni Adres Ekle” seçeneği ile farklı bir teslimat adresi girebilirsiniz.
 5. “Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı.” seçeneğini tıkladığınızda, teslimat adresinize fatura kesilecektir.
 6. Farklı bir adres ve kişiye/kuruma fatura kesilecek ise; tiki kaldırmanız gerekmektedir. Bu durumda yeni adres bilgilerini ekleyebilirsiniz.
 7. Siparişi tamamla butonuna basarak “Ödeme” sayfasına gelerek ödeme tipini seçiniz.
 8. “Mesafeli Satış” ve “Ön Bilgilendirme” kabul sözleşmelerini onayladıktan sonra “SİPARİŞİ TAMAMLA” seçeneği ile siparişinizi sonlanlandırınız.
Sipariş hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Siparişinizin durumunu “Hesabım” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” sayfasından öğrenebilirsiniz.


eBook

Satın aldığım erişim kodunu nasıl kullanabilirim ? (Video)

eBook'umu mobil cihazlar üzerinden nasıl kullanabilirim ? (Video)

eBook üzerinde işaretleme yapma ve not alma (Video)

eBook üzerindeki arama fonksiyonu, not defteri ve içindekiler bölümü (Video)

eBook satın aldım, erişim kodumu nasıl kullanabilirim?

1. http://bookshelf.vitalsource.com adresine gidiniz.

2. “Create an account” linkine tıklayınız.

3. Hesabınızı oluşturduktan sonra, belirlediğiniz email adresiniz ve şifrenizle platforma giriş yapınız. Dijital kütüphaneniz açılacaktır.

4. Erişim kodunuzu "Redeem Code" veya Türkçe arayüz kullanıyorsanız "Kullan" seçeneği vasıtasıyla aktive edebilirsiniz.

 

5. eBook'unuz kütüphanenize gelecektir.

eBook'ların masaüstü ve dizüstü cihazlarda online ve offline kullanımı

Masaüstü ve Dizüstü Cihazlarda

Çevrimiçi erişimi (https://bookshelf.vitalsource.com), Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari gibi internet tarayıcıları ile sağlayabilirsiniz. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda işletim sistemi gözetmeksizin, sadece internet bağlantısıyla Bookshelf’e erişebilirsiniz. Bookshelf, internet tarayıcılarının son sürümlerine göre kendini sürekli güncellemektedir. Bu yüzden kullandığınız tarayıcının güncel olması, Bookshelf’i en güncel özellikleriyle kullanmanız açısından fayda sağlayacaktır. 

Masaüstü uygulaması vasıtası ile eBook'larınızı çevrim içi ve çevrim dışı okuyabilirsiniz. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar aynı tür bilgisayar olarak kabul edilir. Burada önemli olan işletim sisteminizdir. 

·       http://support.vitalsource.com adresine gidiniz.

·       Sayfanın orta kısmında bulunan “Download Bookshelf” e tıklayınız.  

·       Çıkan sayfada, kullandığınız işletim sistemine göre ürünü seçiniz.

Not: Ürün seçimi, kurulumu ve kullanımı Windows 10’a göre açıklanmıştır. Aynı işlemler diğer işletim sistemleri için de geçerlidir.

·       İşletim sisteminize göre ürünü seçin, indirin ve yükleyin.

·       Bookshelf’i açınız.

·       Bookshelf hesabı oluştururken belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz ve kütüphanenizi Bookshelf masaüstü uygulamasında açınız

·       Kütüphanenize yeni bir kitap eklediğinizde, uygulama bunu size bildirir ve sizin onayınızla bunu kendi içerisine indirmek ister.

Not: Bookshelf masaüstü kullanımında, sahip olduğunuz kitaplar bilgisayarınızın herhangi bir klasörüne taşınamaz kopyalanamaz. Uygulama içerisinde kullanılır.

·       Yeni bir kitap eklediğinizde veya masaüstü uygulamasını yeni açıyorsanız, sistem kütüphanenizdeki kitapları kendi içine indirmek isteyecektir. Bunun da sebebi kitaplarınızın çevrim dışı kullanımıdır. İnternetiniz varken uygulamaya indirdiğiniz kitaplar, internet bağlantınızın olmadığı zamanlarda da kullanılabilir.

·       Artık hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak masaüstü uygulamada kitabınız hazır.

·       Çift tıklayarak kitabınızı açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

eBook'ların mobil cihazlarda online ve offline kullanımı

Bookshelf kullanımı, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi Android ve iOS uyumlu mobil cihazlarda da (telefon, tablet) kolaydır. Öncelikle hangi mobil işletim sistemini kullanıyorsanız, mağazasından “Bookshelf” uygulamasını indirip kurmanız gerekmektedir. Mobil cihazlarda, Bookshelf’in ara yüz dilini telefonunuzun ara yüz dili belirlemektedir. Yani siz telefonunuzu İngilizce ara yüz ile kullanıyorsanız, Bookshelf’in de ara yüz dili İngilizce olacaktır. 

Telefon ara yüzünüzün Türkçe olduğunu varsayarak Bookshelf ara yüzünü de Türkçe olacak şekilde anlatacağız.

Aşağıda gösterilen adımlar ve ekran görüntüleri Android uyumlu mobil cihaz üzerinden alınmıştır.

·       Mağazanızda “Bookshelf” diye aratarak uygulamayı indirin ve yükleyin

·       Uygulama yüklendiğinde açılış ekranı aşağıdaki gibi olacaktır.

·       Daha önce hesap oluşturmadıysanız sağ alt kısımdaki “Hesap Oluştur” bağlantısıyla hesabınızı oluşturunuz.

·       Belirlediğiniz email adresi ve şifreyle dijital kütüphanenize giriş yapabilirsiniz.

·       Kütüphanenize kitap eklemek için bir erişim kodu temin ettiyseniz. Kodunuzu kullanmak oldukça basit olacaktır. Öncelikle sol üst köşede duran ve birbirine paralel üç çizgili ikona sonra da kırmızı daire içerisindeki “Kullan” a dokununuz.

 

·       Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak. Erişim kodunuzu girdikten sonra “Kullan” butonuna dokunduğunuzda kitabınız kütüphanenize eklenecektir.

·       eBook'larınızı artık hem online hem de offline kullanabilirsiniz.

eBook nedir?

Teknolojinin eğitim içerisine girmesiyle birlikte, dijital eğitim platformları kavramını sıkça duyar olduk. Ölçme değerlendirme araçları üzerinde yoğunlaşan bu platformlar, kitap okuma kültürümüzü de önemli ölçüde etkilemektedir. Kültür yayıncılık üzerinde başarılı olan bu akım akademik yayıncılıkta da önem kazanmaktadır. Basılı akademik kitapların Z jenerasyonunun beklentilerini tam olarak karşılayamaması, yine bu jenerasyonun elektronik aygıtlara yoğunlaşması eBook'u doğurmuştur. Yani basılı akademik kitabın, dijital platform vasıtasıyla zenginleştirilip mobil ve masaüstü cihazlarımıza taşınmış halidir.

Siteniz üzerinden istediğim eBook'u nasıl temin ederim ?

Aradığınız kitabın isminden, yazarından, edisyonundan veya ISBN numarasından eminseniz, arama kutusu vasıtası ile kitabınızın mağazamızda olup olmadığına bakabilirsiniz. Kitabınız mağazamızda mevcut ise rutin satın alma işleminden sonra mail adresinize kitabınızın erişim kodu ve bu kodu nasıl kullanacağınızı anlatan bir kullanım kılavuzu ulaştırılacaktır. Kitabınız mağazamız içerisinde mevcut değil ise destek@caglayan.com adresine mail atarak eBook talebinde bulunabilirsiniz. Dijital yayıncılık birimimiz en kısa sürede ihtiyacınızı karşılamaya çalışacaktır.

Aradığınız kitabın isminden, yazarından, edisyonundan veya ISBN numarasından emin değilseniz yani sadece belli bir kategoride kitap arıyorsanız, anasayfamızdaki eBook menüsünden kategorilere bakabilirsiniz.

Satın aldığım eBook'u iade edebilir miyim?

Her E-Ticaret sitesinde olduğu gibi caglayan.com’da da satın aldığınız ürünü kullanılmamış olma koşulu ile 2 hafta içerisinde iade edebilirsiniz. Satın almış olduğunuz eBook aktif edilmemiş ise iletisim@caglayan.com a erişim kodunuzu ve iade talebinizi bildirerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Satın aldığım eBook'u istediğim zaman basılı hale getirebilir miyim?

caglayan.com’ dan almış olduğunuz eBook'lardünyanın en geniş eBook havuzundan gelmektedir. Dijital okuma platformuyla zenginleştirilen eBook'larınız pdf formatından farklı olarak sizlere sunulmaktadır. Yayınevinin vermiş olduğu hakka bağlı olarak, her eBook'un platform içerisinde bir kopyalanma oranı vardır. Bu da okuyucunun satın aldığı mal ve hizmet üzerindeki zorunlu haklarından biridir. Fakat ülkemizdeki kötüye kullanım oranı yüksek olduğundan eBook'un tamamının kopyalanmasına müsaade edilmemektedir. Satın alma işleminden sonra tarafınıza ulaştırılan mailde kitabınızın tüm detayları belirtilecektir.

eBook kullanımı konusundaki endişelerimi nasıl giderebilirim? Basılıdaki gibi rahat kullanabilir miyim ?

Tekrardan söylemek gerekirse satın aldığınız eBook, basılı kitabın bilgisayar ekranına yansıtılmış halinden ibaret değildir. Sosyal medya kanallarına hakimseniz, online araştırmayı seviyorsanız, caglayan.com dan alacağınız eBook'lar endişelerinizi ortadan kaldıracaktır. Özellikle Z jenarasyonuna göre tasarlanmış platformumuz, mobil cihazlardaki kolay kullanımıyla öğrencileri, kitabın kullanımına teşvik etmektedir. Ayrıca talebiniz doğrultusunda vereceğimiz teknik destekle, endişelerinizi minimuma indirmek için büyük bir gayret içinde olacağımızı bilmenizi isteriz.

Aklınıza gelebilecek her türlü soru, öneri ve şikayet için destek@caglayan.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

eBook konusunda yazarlar ve yayıncılar için uygulanan çözümler nelerdir?

Kitaplarınızı EPUB3 formatında tasarlayabilir, interaktif içerikler ekleyerek zenginleştirebilir, doğrudan sisteme yükleyebilir ve istediğiniz zaman güncelleyebiliriz.

EPUB3, HTML5 standardına dayalı en güncel dijital kitap formatıdır. Yani kitabınızı, içerisinde video, ses dosyası, animasyonlar ve interaktif içerikler eklenmiş bir web sitesi olarak düşünebilirsiniz. İçerik zenginleştirmenin yanında, kitabın okunurluğunu da kullanıcıların kullanmış olduğu cihazın ekran boyutuna göre ayarlanmasını sağlar. Bu noktada sayfaların akışı çok önemlidir.

Kitabınıza ekleyebileceğimiz interaktif içerikler;

 • Ses Dosyası
 • Video
 • Slayt
 • Farklı soru türleri (Çoktan seçmeli, boşluk doldurma, listeden seçme, sürükle bırak, makale yazma)
 • Kendi interaktif içeriğinizi üretebileceğiniz HTML editörü

(Yazarlar için) Bir kitap yazdınız ve dijital formatta yayınlamak istiyorsunuz.

Çağlayan Yayınevi çatısı altında kitabınızı, 1 milyondan fazla kaynağın ve dünyanın en seçkin yayınlarının bulunduğu platformda en son teknolojiyi kullanarak yayınlayalım. Kitabınızı dünyanın her yerine ulaştıma şansınız olsun.

(Yayıncılar için) Dijital dağıtım hakkını elinizde bulundurduğunuz kitaplar var ve altyapısı güçlü, yayınlayabileceğiniz bir platform arıyorsunuz.

Çağlayan, VitalSource'un Türkiye çatısıdır ve Türkçe yayın yapan yayınevlerini bu çatı altında toplamayı hedeflemektedir. Yayınlarınız, sizin kontrolünüzde Çağlayan aracılığıyla dünyanın heryerine sunulsun.

VEYA kitabınız ilk aşamada interaktif içerikler gerektirmiyor olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise kitabınızın PDF formatı üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak sisteme PDF olarak yükleyebiliriz.

Sisteme yüklenen EPUB3 ve PDF formatları arasındaki farklar nelerdir?

EPUB3

Görüntü olarak daha estetiktir,

İnteraktif içerikleri destekler,

Kitap içerisine ekstra materyaller eklendiği için sayfa numaraları basılı ile birebir uyuşmaz,

Dinamik bir yapıya sahip olduğundan, sayfalar arası bağlantı ve anahtar kelimelerle dış kaynaklara yönlendirme etkili bir şekilde kullanılır,

En güncel HTML5 standardındaki kitap formatıdır.

PDF

İnteraktif içerikleri desteklemez,

Sayfa numaraları birebir basılı ile uyuşur,

EPUB3'e göre daha statik bir yapıya sahiptir

Sonuç olarak, basılı kaynaklarınızı isterseniz EPUB3, isterseniz de PDF formatında VitalSource'da sunabiliriz. Kaynağınız ve siz, dünyanın en popüler yayınevleri ve yayınları arasında olursunuz. Basım, ulaşım ve iade problemlerinden ve masraflarından kurtulursunuz. Yayınınızın takibini detaylı raporlar temin ederek sürdürebilirsiniz. Günümüz teknolojisine uyum sağlayarak, yayınınızın sürdürülebilirliğini arttırırsınız.


Fatura

Faturanın kurumsal şirket adına kesilmesini istiyorum. Ne yapmayalım?

Siparişinizi oluşturma aşamasındayken “Ödeme” sayfasında yer alan “Fatura Adresi” bölümünden “+Yeni Adres Ekle” butonunu tıklayınız. “Adres Tipi”nizi “Kurumsal” olarak işaretleyiniz. Bu şekilde formu doldurunuz ve kaydediniz.

Verdiğim siparişin fatura bilgilerini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz henüz kargoya verilmedi ise fatura bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürünler ile faturamın farklı adrese gelmesini istiyorum. Mümkün mü?

Evet. Siparişinizi oluşturma aşamasındayken “Ödeme” sayfasında yer alan “Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı.” seçeneğini boş bırakmanız/tıklamamanız durumunda fatura ile ürünlerin farklı adreslere gönderilmesi sağlanacaktır.

Ürünlerim tarafıma ulaştı ancak faturam neden gelmedi?

Teslimat ve fatura adresiniz aynı olsa da “Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı” seçeneğini işaretlemeniz gereklidir. Aksi halde faturanız ayrı olarak sevk edilmektedir.


Sipariş İptali

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizin iptali için “İletişim” sayfasının “Bize Yazın” bölümünden “SİPARİŞ İPTAL” başlığını seçiniz. İlgili alanları doldurarak “GÖNDER” tuşuna basınız.

Siparişimde yer alan bir veya birkaç ürünü iptal edebilir misiniz?

Evet, istediğiniz sayıda ürünü iptal etmeyi talep edebilirsiniz.

Havale ile oluşturduğum ve henüz onaylanmayan siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişinize ait herhangi bir ödeme yapmadıysanız, oluşturduğunuz sipariş iptal olacaktır.

İptal edilen hediye çekimi aktif hale getirebilir miyim?

Hediye çekleri tek kullanımlıktır. İptal ettiğiniz siparişinizde hediye çeki kullanıldı ise aktif hale getirilmesini talep edebilirsiniz. “İletişim” sayfasının “Bize Yazın” bölümünden “Konu Başlığı”nı “KAMPANYA ve HEDİYE ÇEKLERİ İLE İLGİLİ SORULARINIZ” olarak seçiniz. İlgili alanları doldurarak “GÖNDER” tuşuna basınız. Talebiniz incelenerek işleminiz yapılacaktır.

İptal edilen siparişimde hediye kartı kullandıysam, iptal edilen tutar kartıma yüklenir mi?

Evet, kartınıza iade edilen tutar yeniden eklenecektir.

İptal talep ettiğim ürün/ürünler kargoya verilmiş ise ne yapabilirim?

Siparişiniz paketleme aşamasındayken iptal işlemi sağlanamamaktadır.Bu durumda siparişinizin sevkiyattan çekilmesini talep edebilir veya paket size geldiğinde kabul etmeyerek iadesini isteyebilirsiniz.


Teslimat ve Kargo

Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Her gün saat 14.00’e kadar verdiğiniz siparişler; 1 ile 5 iş günü arasında kargo şirketine teslim edilir. (Havale siparişlerinde ödeme onaylandıktan sonra geçerlidir.)

Siparişimin parçalı olarak tarafıma teslim edildiğini nasıl anlarım?

Tarafınıza teslim edilen ürün/ürünler, faturada aynen yer almaktadır. Ayrıca; faturanızın hemen alt tarafında “**Siparişinize ait diğer ürün(ler) tedarik sürecindedir.” şeklinde bilgi yer almaktadır.

Teslimat adresini ve/veya alıcı isimlerini değiştirebilir miyim?

Siparişinize ait henüz fatura kesilmedi ise teslimat adresinizi ve alıcı isimlerini değiştirebilirsiniz.

Aras kargo ücret tutarınız nedir?
Sitemizden vermiş olduğunuz 900 TL ve üzeri alışverişlerinizde yurtiçindeki gönderimler için kargo ücretsizdir. 900 TL altındaki alışverişlerinizde 80 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.Ancak satış anında yürüttüğümüz ve/veya www.caglayan.com’dan şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını size yansıtmayabiliriz.

Yurtdışı kargo ücretleriniz nedir?

Siparişin içeriği ve bölgesine göre kargo masrafı değişmektedir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

“HESABIM” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” butonunu tıklayınız ve siparişinizi görüntüleyiniz. Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki “SİPARİŞ DURUMU” alanında “Kargoya Verildi” bilgisi yer almaktadır. “Kargoya Verildi” linkini tıkladığınızda ise sevkiyatınızın hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

İkinci kere gönderdiğiniz kargo sevkiyatından kargo ücreti alıyor musunuz?

Hayır, ilave bir kargo ücreti alınmamaktadır.

“Hasar Tespit Tutanağı” nedir?

Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı, kırık ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin tarafınıza kırık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.


İade İşlemleri

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum. İade şartlarınız nelerdir?

Ürününüzü/Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihinden itibaren “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” ile ürününüzün/ürünlerinizin kusurlu/arızalı/bozuk olması halleri haricinde- 14 (on dört ) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Yurtdışı teslimatlı siparişlerde cayma hakkı kullanılması durumunda kargo gönderi ücreti müşteriye ait olacaktır.

İade şartlarınız nelerdir?

Ürün/Ürünler; orijnal ambalajı, varsa promosyon ürünü birlikte tarafımıza ulaşmalıdır. Varsa koruma bandının çıkarılmamış olması, ürünün/ürünlerin işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması ve ambalajı ile ürünün hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Ürün, hasarlı, kırık bir şekilde ulaştı ise ne yapabilirim?

Hasar Tespit Tutanağı” ile bunu belgelemeniz durumunda işlem yapılmaktadır.

Hangi ürünleri iade edemem?

“Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler”e konu olan ürünlerin ambalajı açıldığı an ve kullanıcı hatası sonucu kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürünlere iade işlemi yapılamamaktadır.

“Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hangileridir?

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade ürünlerimi tarafınıza nasıl gönderebilirim?

İade etmek istediğiniz ürün(ler) için “İletişim” sayfasının “Bize Yazın” bölümünden “İADELERİNİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ” başlığını seçiniz. İlgili alanları doldurarak “GÖNDER” tuşuna basınız. Talebiniz tarafımıza ulaştığında, ürünü/ürünleri nereye göndermeniz konusunda yönlendirileceksiniz.

İadeye gönderdiğim ürünleri nasıl takip edeceğim?

Tarafımızca teslim alınanan ürünün/ürünlerin ambalajı ve aksesuarları kontrol edilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda; işleminiz gerçekçeleşecek ve iadeye yönelik mail ile bilgilendirme alacaksınız.

İadem kabul edilmez ise ne olur?

İadesi kabul edilmeyen ürünler, tarafınıza geri gönderilmektedir.

Aldığım ürün kusurlu/arızalı/bozuk değil ancak gene de farklı bir ürünle değiştirmek istiyorum. Değişimi nasıl yapabilirim?

Satın aldığınız ürün(ler) kusurlu/arızalı/bozuk değilse, sitedeki başka bir ürün ile değişimi maalesef yapılamamaktadır. Ancak ürünü iade edip, bedel iadesi talep edebilme veya değiştirmek istediğiniz ürünü tarafımıza gönderip, sitedeki hesabınıza ürün bedeli tutarında hediye çeki tanımlanmasını talep edebilme haklarına sahipsiniz.

Aldığım ürün, kusurlu/arızalı/bozuk olarak tarafıma geldi veya ürün sonradan kusurlu/arızalı/bozuk hale geldi, ne yapmalıyım?

“Bize Yazın” bölümünden “ARIZALI ÜRÜNLERİNİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ” başlığını seçiniz ve ilgili alanları doldurarak “GÖNDER” tuşuna basınız.. Talebiniz tarafımıza ulaştığında, ürünü/ürünlerinizi nereye göndermeniz konusunda yönlendirileceksiniz.

Kusurlu/arızalı/bozuk çıkması nedeni ile size gönderdiğim ürün(ler) için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Tarafımızca teslim alınan ürünlerin öncelikle ambalajı ve aksesuarları kontrol edilmektedir. Garanti kapsamındaki ürünler yetkili servislerine, garanti kapsamındaki dışındaki ürünler ise incelenmek üzere tedarikçi firmalarına gönderilmektedir.

Kusurlu/arızalı/bozuk çıkması veya sonradan kusurlu/arızalı/bozuk hale gelmesi nedeni ile size gönderdiğim ürün(ler) için kargo ücreti alıyor musunuz?

Hayır.

Garanti kapsamındaki ürünlerin teknik servis süreçleri ne kadardır ve yasal süreç ne zaman başlar?

Garanti kapsamındaki ürünlerin Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği uyarınca azami tamir süresi 20 iş günüdür. Ürünler, Çağlayan Kitabevi üzerinden gönderildiğinde, yetkili servise ürününüz ulaştığında yasal süreç başlatılmaktadır.

Kusurlu/arızalı/bozuk çıkan veya sonradan kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürün/ürünler ile ilgili haklarım nelerdir?

Ürünün/ürünlerin ayıplı (kusurlu/arızalı/bozuk) olduğunun anlaşılması durumunda aşağıdaki haklara sahipsiniz.

a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

d) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme.

Ancak bu haklardan birinin kullanılabilmesi için ayıbın varlığının tespiti gereklidir. Söz konusu üründe/ürünlerde bir ayıp mevcut mu, mevcutsa imalattan mı kaynaklandığı, yoksa kullanım hatasından mı kaynaklandığı yetkili servis veya tedarikçi firmalar tarafından saptanacaktır. Bu işlemin sonucuna göre eğer kullanım hatasından kaynaklı bir kusur/arıza/bozukluk bulunmamakta ise bu haklardan birini kullanabilirsiniz.

Garanti kapsamındaki ürünümü yetkili servise kendim gönderebilir miyim?

Evet. Dilerseniz, ürününüzü yetkili servisine siz gönderebilirsiniz.

Garanti belgesini kaybettim. Teknik servise gönderilmek üzere, ürünümü tarafınıza gönderebilir miyim?

Maalesef hayır. “Garanti Belgesi Yönetmeliği” uyarınca faturalar garanti belgesi yerine geçmemektedir.

Sipariş verdiğim ürünlerin tamamı paketin içinden çıkmadı. Ne yapmayalım?

Öncelikle;

Faturanızdaki ürünlerle paketin içinden çıkan ürünleri kontrol edin.

Siparişiniz parçalı/kısmen gönderildi ise;

Faturada/irsaliyede yer alan ürünlerle paketiniz içinden çıkan ürünler aynı olacaktır. Ayrıca faturanızın/irsaliyenizin hemen alt tarafında “**Siparişinize ait diğer ürün(ler) tedarik sürecindedir.” şeklinde bilgi yer aldığını göreceksiniz. Bu durumda tarafınıza gelen paketi kabul edebilirsiniz.

Faturanızda/irsaliyenizde yer alan ürünlerin tamamı paketiniz içinden çıkmadı ise;

Durumu kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirinmelisiniz ve igili tutanağı iletisim@caglayan.com adresine gönderin. Mailiniz tarafımıza ulaştığında ürününüz/ürünleriniz tarafınıza sevk edilecek aksi halde bedel iadesi sağlanacaktır.

Faturada/irsaliyede yer alan ürünler ile paket içinden çıkan ürünler farklı, ne yapmayalım?

Tarafınıza gelen ürün/ürünler size ait değil ise; paketi kabul etmeyerek kargo görevlisine teslim ediniz ve bu durumu iletişim sayfamızdan bize bildiriniz. Veya (0212) 245 44 33 no’lu numaramızdan destek alabilirsiniz.